Producenci
Olej z lnianki (rydzowy) 250ml Oleofarm
Opis
Olej z lnianki, uzyskiwany jest z nasion lnicznika siewnego metodą tłoczenia na zimno. Ze względu na swój wyrazisty smak polecany jest jako dodatek do surówek, sałatek, pieczywa oraz przygotowywanych na zimno potraw mięsnych i rybnych. Olej z lnianki charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym tłuszczów wielonienasyconych oraz wysoką zawartością kwasów tłuszczowych omega-3, które należą do Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
SKŁADNIKI: olej z nasion lnicznika siewnego – lnianki tłoczony na zimno, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.
| Wartość odżywcza 100 ml: |
|
| Wartość energetyczna (energia) | 3404 kJ/828 kcal |
| Tłuszcz, w tym: | 92 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 9,4 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 33,4 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 49,2 g |
| Węglowodany, w tym: | 0 g |
| Cukry | 0 g |
| Białko | 0 g |
| Sól | 0 g |
Omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 29,8 g
Omega-6 (kwas linolowy) 16,9 g
UWAGA! Może wytrącić się naturalny osad. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Po otwarciu przechowywać w lodówce.
Kraj pochodzenia: Polska.
OBJĘTOŚĆ NETTO 0,25 l
Kod kreskowy: 5904960012385
Producent: Oleofarm Sp. z o.o. ul. Mokronoska 8; 52-407 Wrocław
| Objętość netto | 250 ml |