Producenci
Olej słonecznikowy 500ml Oleofarm
Opis
Olej uzyskiwany jest z nasion słonecznika metodą tłoczenia na zimno. Posiada charakterystyczny dla nasion słonecznika łagodny, lekko orzechowy smak. Jest doskonałym dodatkiem do dań przygotowywanych na zimno oraz surówek z kiszonej kapusty, sałatek, dipów, sosów i past serowych. Olej słonecznikowy charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym tłuszczów jednonienasyconych. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
SKŁADNIKI: olej słonecznikowy tłoczony na zimno, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.
| Wartość odżywcza 100 ml: |
|
| Wartość energetyczna (energia) | 3374 kJ/820 kcal |
| Tłuszcz, w tym: | 91,2 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 6,6 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 80,9 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 3,7 g |
| Węglowodany, w tym: | 0 g |
| cukry | 0 g |
| Białko | 0 g |
| Sól | 0 g |
Pozost ałe:
Omega-6 (kwas linolowy) 3,3 g
Omega-9 (kwas oleinowy) 79,9 g
UWAGA! Może wytrącić się naturalny osad. Przechowywać w temp. pokojowej.
Miejsce pochodzenia: UE.
OBJĘTOŚĆ NETTO 0,5 l
Producent: Oleofarm Sp. z o.o. ul. Mokronoska 8; 52-407 Wrocław