Producenci
Olej sezamowy 250ml Oleofarm
Opis
Olej sezamowy otrzymywany jest ze starannie wyselekcjonowanych prażonych nasion sezamu. Posiada bogate walory aromatyczne i smakowe. Ze względu na charakterystyczny ostry smak i intensywny zapach jest jednym z podstawowych składników dań kuchni azjatyckiej. Idealnie nadaje się do surówek, sałatek, sosów oraz dipów. Olej sezamowy charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
SKŁADNIKI: nierafinowany olej z prażonych nasion sezamu, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.
| Wartość odżywcza 100 ml: |
|
| Wartość energetyczna (energia) | 3396 kJ/826 kcal |
| Tłuszcz, w tym: | 91,8 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 14,2 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 38,2 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 39,4 g |
| Węglowodany, w tym: | 0 g |
| cukry | 0 g |
| Białko | 0 g |
| Sól | 0 g |
Pozostałe:
Omega-6 (kwas linolowy) 38,8 g
Omega-9 (kwas oleinowy) 37 g
UWAGA! Może wytrącić się naturalny osad. Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Kraj pochodzenia: Meksyk
Producent: Oleofarm Sp. z o.o. ul. Mokronoska 8; 52-407 Wrocław