Producenci
Olej rzepakowy 500ml Oleofarm
Opis
Olej rzepakowy powstaje z wyselekcjonowanych odmian rzepaku metodą tłoczenia na zimno. Dzięki temu posiada delikatny aromat i wyrazisty, lekko ziołowy smak, które sprawiają, iż jest doskonałym dodatkiem do dań przygotowywanych na zimno oraz surówek z kiszonej kapusty, sałatek greckich, dipów, sosów i past. Olej rzepakowy charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym kwasów tłuszczowych omega-3 oraz tłuszczów jednonienasyconych. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
SKŁADNIKI: olej rzepakowy tłoczony na zimno, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.
| Wartość odżywcza 100 ml: | |
| Wartość energetyczna (energia) | 3378 kJ/821 kcal |
| Tłuszcz, w tym: | 91,3 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 6,4 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 60,1 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 24,8 g |
| Węglowodany, w tym: | 0 g |
| cukry | 0 g |
| Białko | 0 g |
| Sól | 0 g |
Pozostałe:
Omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 7,9 g
Omega-6 (kwas linolowy) 16,8 g
Omega-9 (kwas oleinowy) 55,8 g
UWAGA! Może wytrącić się naturalny osad. Przechowywać w temp. pokojowej.
Miejsce pochodzenia: UE.
Producent: Oleofarm Sp. z o.o. ul. Mokronoska 8; 52-407 Wrocław