Producenci
Olej lniany 500ml Oleofarm
Opis
Olej lniany tłoczony na zimno powstaje ze starannie wyselekcjonowanych nasion lnu metodą tłoczenia na zimno. Olej ten ma złocisty kolor i charakterystyczny, lekko goryczkowy smak, dzięki czemu stanowi doskonały dodatek do sałatek, surówek, dipów, sosów, past serowych, gotowanych warzyw i innych potraw na zimno. Olej lniany charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT- Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. NNKT są potrzebne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci. Korzystny efekt występuje w przypadku dziennego spożycia 2 g kwasu alfa-linolenowego (ALA) i dziennego spożycia 10 g kwasu linolowego (LA). Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
SKŁADNIKI: olej z nasion lnu tłoczony na zimno, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.
| Wartość odżywcza 100 ml: |
|
| Wartość energetyczna (energia) | 3396 kJ/826 kcal |
| Tłuszcz, w tym: | 91,8 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 9,6 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 15 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 67,2 g |
| Węglowodany, w tym: | 0 g |
| cukry | 0 g |
| Białko | 0 g |
| Sól | 0 g |
Pozostałe:
Omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 3,9 g
Omega-6 (kwas linolowy) 63,3 g
UWAGA! Może wytrącić się naturalny osad. Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Kraj pochodzenia: Polska
Producent: Oleofarm Sp. z o.o. ul. Mokronoska 8; 52-407 Wrocław