Producenci
Olej lniany 250ml Oleofarm
Opis
Olej lniany tłoczony na zimno powstaje ze starannie wyselekcjonowanych nasion lnu metodą tłoczenia na zimno. Olej ten ma złocisty kolor i charakterystyczny, lekko goryczkowy smak, dzięki czemu stanowi doskonały dodatek do sałatek, surówek, dipów, sosów, past serowych, gotowanych warzyw i innych potraw na zimno. Olej lniany charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym tłuszczów wielonienasyconych. Ponadto jest źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
SKŁADNIKI: olej z nasion lnu tłoczony na zimno, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.
| Wartość odżywcza 100 ml: | |
| Wartość energetyczna (energia) | 3400 kJ/827 kcal |
| Tłuszcz, w tym: | 92 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 9,9 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 16 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 66 g |
| Węglowodany, w tym: | 0 g |
| cukry | 0 g |
| Białko | 0 g |
| Sól | 0 g |
Pozostałe:
Omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 2,6 g
Omega-6 (kwas linolowy) 63 g
UWAGA! Może wytrącić się naturalny osad. Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Kraj pochodzenia: Polska.
Producent: Oleofarm Sp. z o.o. ul. Mokronoska 8; 52-407 Wrocław