Producenci
Olej krokoszowy 250ml Oleofarm
Opis
Olej krokoszowy tłoczony jest na zimno z nasion krokosza barwierskiego. Jest wyśmienitym olejem, znanym już w czasach starożytnych, produkowanym z myślą o dostarczeniu nowych doznań smakowych. Polecany jest do stosowania na zimno do surówek, sałatek, dipów, sosów i past. Olej krokoszowy charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
SKŁADNIKI: olej z nasion krokosza barwierskiego tłoczony na zimno, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.
| Wartość odżywcza 100 ml: | |
| Wartość energetyczna (energia) | 3400 kJ/827 kcal |
| Tłuszcz, w tym: | 91,9 g |
| Kwasy tłuszczowe nasycone | 9,5 g |
| Kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 12,2 g |
| Kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 70,2 g |
| Węglowodany, w tym: | 0 g |
| cukry | 0 g |
| Białko | 0 g |
| Sól | 0 g |
Pozostałe:
Omega-6 (kwas linolowy) 69,6 g
Omega-9 (kwas oleinowy) 11,5 g
UWAGA! Może wytrącić się naturalny osad. Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Miejsce lub kraj pochodzenia: A- UE, B - Australia, C – Indie.
Producent: Oleofarm Sp. z o.o. ul. Mokronoska 8; 52-407 Wrocław