Producenci
LenVitol 0,25l olej lniany tłoczony na zimno
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
LenVitol® olej lniany tłoczony na zimno, 250 ml
Olej lniany LenVitol® powstaje tradycyjną metodą tłoczenia na zimno. Charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Składniki: olej lniany tłoczony na zimno wysokolinolenowy.
| Wartość odżywcza | 100 ml |
| Wartość energetyczna (energia) | 3434 kJ/835 kcal |
| Tłuszcz, w tym: | 93 g |
| kwasy tłuszczowe nasycone | 8,9 g |
| kwasy tłuszczowe jednonienasycone | 15 g |
| kwasy tłuszczowe wielonienasycone | 69 g |
| Węglowodany, w tym: | 0 g |
| cukry | 0 g |
| Białko | 0 g |
| Sól | 0 g |
Omega-3 (kwas alfa-linolenowy) 56 g
Omega 6 (kwas linolowy) 13 g
Uwaga! Partie oleju lnianego mogą różnić się od siebie smakiem, zapachem i kolorem (dopuszczalny jest np. posmak goryczkowy, ziołowy itp.), co nie wpływa na jakość oleju. Może wytrącić się naturalny osad. Olej lniany powinien być stosowany wyłącznie na zimno – nie należy podgrzewać i smażyć na nim potraw, gdyż powoduje to utratę wartości odżywczych.
Przechowywanie: przechowywać w temp. 4-10°C, w szczelnie zamkniętej butelce, z dala od źródeł światła.
Kraj pochodzenia: Polska.
Producent: Oleofarm Sp. z o.o. ul. Mokronoska 8; 52-407 Wrocław